SOLIDNY PARTNER W AKWAKULTURZE

WYPEŁNIENIA I BIOFILTRY

Duński KSK Aqua jest wiodącą na tamtejszym rynku firmą produkującą plastikowe kształtki używane jako wypełnienie biofiltrów, odżelaziaczy i różnego rodzaju kolumn filtrująco-napowietrzających dostarczając je do „modelowych farm” zatwierdzonych przez duńską administrację rządową.
Materiał stanowi polietylen (który jest niemal niezniszczalny) o różnej gęstości, dzięki czemu do wyboru mamy wypełnienie pływające, neutralne (zbliżone do gęstości wody) lub tonące. Kształt produktu został tak zaprojektowany, żeby zapewnić jak największą powierzchnię z jednostki objętości (ok. 750m²/m³), jednocześnie nie powodując zaklejania się profilu w trakcie użytkowania i intensywnego narastania bakterii aktywnych w procesach biodegradacji materii organicznej.
Używają ich największe polskie hodowle recyrkulujące wodę. Produkt ten, może z powodzeniem znaleźć zastosowanie w oczyszczalniach ścieków zarówno przemysłowych jak i domowych.


Mutag BioChip 30, to najnowszej generacji wypełnienie filtrów fluidalnych stosowanych w akwakulturze (systemy recyrkulacyjne), biologicznym oczyszczaniu wody, jak i w innych sektorach przemysłu. Ogromna powierzchnia aktywna, wynosząca ponad 5500m² na jeden m³ produktu, nie ma sobie równych na rynku. Wypełnienie Mutag BioChip 30 produkowane jest w Niemczech standardowo z nie recyklingowanego, białego polietylenu, wolnego od wszelkich zanieczyszczeń. Chipsy kolorowe (o identycznych parametrach technicznych jak białe), oferowane są na zamówienie za dopłatą. Na niebieskich (zdjęcie poniżej), lepiej widać porowatą strukturę produktu oraz ochronną opaskę obwodową. Zdjęcie trzecie pokazuje biały Mutag BioChip 30 po 12 miesiącach pracy w biofiltrze.
Produkt nowy jest pływający, by po pokryciu się błoną aktywną, stać się neutralnym, a zatem łatwo mieszalnym w komorze biofiltra.Dostępna jest również tańsza wersja produktu o nazwie Mutag EcoChip (kolor czarny) wytwarzana z pozostałości poprodukcyjnych nowego polietylenu posiadająca identyczne parametry techniczne jak BioChip30. Więcej informacji w broszurkach. Więcej informacji w broszurkach.

Plik PDFSpecyfikacja techniczna MBC30
Plik PDFMutag BioChip30 technologia i aplikacje

Paciorkowe filtry firmy AST (Aquaculture Systems Technologies) stanowią świetną opcję obsługi zamkniętych obiegów wody w akwakulturze. Dotyczy to zarówno komercyjnych wylęgarni ryb, akwaponiki, dużych akwariów, jak i obiektów prowadzonych przez hobbystów, włączając przydomowe stawy ozdobne. Oferta może być dostosowana do indywidualnych potrzeb.

Filtry PG PolyGeyser, HPPG PolyGeyser oraz serii Endurance (od lewej do prawej na zdjęciach), z wypełnieniem w postaci paciorków o zwiększonej powierzchni, są bardzo wydajnymi urządzeniami o szerokim spektrum zastosowania. Ich wyjątkowość polega na automatycznym systemie płukania, oszczędzającym użytkownikom dokonywania tej czynności ręcznie. Płukanie przy normalnym użytkowaniu następuje co 3-6 godzin. Dzięki temu, na powierzchni wypełnienia pozostaje zdrowa błona aktywna sprawnie redukująca substancje organiczne. Wziernik pozwala na kontrolę pracy filtra. Szczegóły w broszurkach.


Plik PDFFiltr PG PolyGeyser
Plik PDFFiltr HPPG PolyGeyser
Plik PDFEndurance


Śmigłowy Filtr Paciorkowy, to rozwiązanie dla mocno biologicznie obciążonych systemów. Efektywne płukanie wypełnienia (standardowe paciorki) odbywa się za sprawą zestawu elektrycznie napędzanych śmigieł. Filtr występują w wersji nisko i wysokociśnieniowej, w której jest w stanie przepompować do 4500l/min. Daje sobie radę z obciążeniem związkami amonowymi wyższym o 50-100% w porównaniu z innymi filtrami paciorkowymi.

Zalety:

Plik PDFFiltr PBF

Paciorkowy Filtr Bąbelkowy to produkt solidny, wydajny i niezawodny. Popularne zastosowanie tego łatwego w obsłudze i efektywnego filtra obejmuje małe obiegi zamknięte w akwakulturze, badaniach naukowych, systemów do kwarantanny, przetrzymywania tarlaków i innych. Wyniki badań wskazują, że filtr tego typu jest w stanie wyłapać 100% cząstek zawiesiny o wielkości 50 mikronów i 48% zawiesiny z zakresu 5-10 mikronów w czasie jednego obiegu.

Zalety:

Plik PDFFiltr bąbelkowy