SOLIDNY PARTNER W AKWAKULTURZE

AERATORY I NATLENIACZE

Oferuję Państwu pełną linię produktów niemieckiej firmy LINN Gerätebau GmbH oraz włoskiej Acqua&Co S.r.l, producentów sprzętu wspomagającego intensyfikację hodowli ryb, a w szczególności: aeratorów zarówno łopatkowych jak i fontannowych (grzybkowych), natleniaczy, turbin natleniających i mieszających wodę, pomp i innego sprzętu służącego do produkcji rybackiej. Wszystkie urządzenia firmy Acqua&Co są uniwersalne w zakresie pracy zarówno z powietrzem atmosferycznym, tlenem jak również ozonem, zatem mogą one z powodzeniem wspomagać technologie oczyszczania wody i ścieków.
Pełna oferta na stronach internetowych producentów. Poniżej wybrane modele.


AQUA-PILZ (Linn)

Aerator fontannowy występujący w dwóch wersjach. Z silnikiem zanurzonym (zalecany przy całorocznym użytkowaniu, szczególnie przy możliwości pojawienia się pokrywy lodowej), lub wynurzonym. Zanurzony, wyrzuca wodę szerszym i niższym strumieniem, wynurzony, wyższym i węższym. Sprawdzona konstrukcja o ponad 30 letniej historii, osadzona na solidnym pływaku. Średnica 80cm, waga 30kg. Kabel 20m w komplecie.
Występuje również w wersji ozdobnej, wysokorozpryskowej, przeznaczonej do zbiorników parkowych czy rekreacyjnych.

Moc silnika (kW) wersji zanurzonej: 0,40; 0,55; 0,75; 1,1
Moc silnika (kW) wersji wynurzonej: 0,25; 0,4; 0,55; 0,75

Aeartory i natleniacze AQUA-PILZ (Linn) Aeartory i natleniacze AQUA-PILZ (Linn)


AQUA-JET (Linn)

Aerator kierunkowy z regulowanym kątem wyrzutu wody, z podwójną śrubą o bardzo wydajnej pracy, wyrzucający od 80 do 185m³ wody na godzinę. Wprowadza w ruch wodę zaciąganą z głębokości, zapobiegając jej stagnacji. Średnica 80cm, waga 30kg. Kabel 20m w komplecie.

Aeartory i natleniacze AQUA-JET (Linn)Aeartory i natleniacze AQUA-JET (Linn)


SPLASH 2001 (Acqua&Co)

Bardzo popularny, prosty w obsłudze, efektywnie działający aerator fontannowy o specjalnie zaprojektowanej podwójnej śrubie zamieniającej wyrzucaną wodę (w zależności od mocy 2000 i 3200l/min) w strumień piany. Opcjonalnie z metalowym koszem eliminującym dostęp ryb i pływających przedmiotów, lub plastikowym kominem powodującym zaciąganie wody z głębszych warstw. Z dopracowanym zanurzonym silnikiem, na solidnym pływaku, z 20m kablem w komplecie. Waga 25kg.
Występuje również w wersji ozdobnej (SPRINT), wysoko rozpryskowej, przeznaczonej do zbiorników parkowych czy rekreacyjnych.

Moc silnika (kW): 0,37; 0,75

Aeartory i natleniacze SPLASH 2001 (Acqua&Co) Aeartory i natleniacze SPLASH 2001 (Acqua&Co) Aeartory i natleniacze SPLASH 2001 (Acqua&Co) Aeartory i natleniacze SPLASH 2001 (Acqua&Co)

Aeartory i natleniacze SPLASH 2001 (Acqua&Co) Aeartory i natleniacze SPLASH 2001 (Acqua&Co)


AERATOR GŁĘBOKOŚCIOWY (Linn)

Spełnia dwie funkcje. Pompując wodę z głębokości (zazwyczaj chłodniejszą i uboższą w tlen), natlenia ją i rozprowadza, wyrównując tym samym temperaturę wody w zbiorniku. System oparty jest na rurze plastikowej średnicy 150mm i długości max. 5m. Woda może być wyrzucana kierunkowo z użyciem kolanka, lub w formie fontanny, przy zastosowaniu stożkowego deflektora. Pompa napędowa urządzenia pochodzi z linii L3. Średnica pływaka 80cm. Kabel 20 w komplecie.

Moc silnika (kW) 0,55; 0,75; 1,1

Aeartory i natleniacze ERATOR GŁĘBOKOŚCIOWY (Linn) Aeartory i natleniacze ERATOR GŁĘBOKOŚCIOWY (Linn)


AQUA MINIMAX, AQUA MAXI, AQUA HOBBY

Generalnie, są to aeratory fontannowe przeznaczone do natleniania małych zbiorników wody, basenów, stawów. Lekkie, oszczędne, o niewielkiej mocy silnikach.

Minimax o mocy od 40W i wadze 5kg, posiada regulator obrotów pozwalający na dobranie zakresu działania do wielkości zbiornika (max. 50 m²). Dostępny z koszem osłonowym o perforacji 2 lub 6mm i 10m kablem.

Aeartory i natleniacze AQUA MINI MAX

Aeartory i natleniacze AQUA SEITENANSICHT


Aqua Maxi może również być (na zamówienie) wyposażony w regulator obrotów i kosz z oczkiem 5,5 lub 9,5mm. Jest przeznaczony do zbiorników o max. powierzchni 60m². Waga 12kg, z 15m kablem w komplecie.

Aeartory i natleniacze AQUA MAXI


Aqua Hobby występuje w wersji z zanurzonym lub wynurzonym silnikiem o mocy 150W (jednofazowy), lub 200W (trójfazowy) i koszem o oczku 5,5; 9,5 i 18mm. Pracuje bardzo cicho, a przeznaczony jest do zbiorników o max. powierzchni 200m². Waga 15kg, z 15m kablem w komplecie. Można doposażyć go w deflektor, kierujący wyrzut wody w określonym kierunku.

Aeartory i natleniacze AQUA HOBBY


AQUA-WHEEL (Linn)

Aerator łopatkowy w wersji jedno, dwu lub czterokołowej. Ten typ, oprócz swej nominalnej funkcji natleniania i odgazowania, wytwarza strumień cyrkulujący, zawsze pożądany przez ryby prądolubne, rozprowadzający natlenioną wodę. Urządzenie zamontowane jest na stabilnym pływaku, a napęd z silnika przekazywany jest za pomocą gumowego, zębatego paska klinowego. Łatwa wymiana łopatek, gdy zachodzi taka konieczność. Kabel 20m w komplecie.
Wersje dwukołowe, w stawach narybkowych lub mocno zagęszczonych, mogą zamiast łopatek, mieć zamiennie zamontowane szczotki. Eliminuje to kaleczenie ryb.

Moc silnika (kW)
Jednokołowy 0,25
Dwukołowy 0,37; 0,55
Czterokołowy 1,1

Aeartory i natleniacze AQUA-WHEEL (Linn) Aeartory i natleniacze AQUA-WHEEL (Linn) Aeartory i natleniacze AQUA-WHEEL (Linn) Aeartory i natleniacze AQUA-WHEEL (Linn) Aeartory i natleniacze AQUA-WHEEL (Linn)


TURBO-JET (Linn)

Aerator strumieniowy, bardzo efektywnie wprawiający wodę w ruch i natleniający ją poprzez zasysanie powietrza wtłaczanego przez specjalnie ukształtowaną śrubę. Wytwarza ona mikro bąbelki, które przez długi czas pozostają w kontakcie z wodą, przekazując jej tlen. Likwiduje to strefy martwe w zbiorniku. Do zastosowania również w technologiach oczyszczania ścieków. Średnica 80cm, waga 25kg. Kabel 20m w komplecie.

Moc silnika (kW) 0,35; 0,55; 0,75; 1,1

Aeartory i natleniacze TURBO-JET (Linn) Aeartory i natleniacze TURBO-JET (Linn)


AQUA-HANDY

Aerator strumieniowy Aqua-Handy jest pozbawioną pływaka, przenośną wersją aeratora Turbo-Jet, który można bardzo szybko zamontować w żądanym miejscu. Może służyć jako aerator zapasowy lub dodatkowy. Zaciąga powietrze atmosferyczne rurą i efektywnie wtłacza je wraz ze strumieniem wody. Śruba chroniona jest metalowym koszem. Pracuje niemal bezgłośnie. Waga 12kg, kabel długości 10m.

Moc silnika (kW) 0,35; 0,45

Aeartory AQUA_HANDY


FLASH (Acqua&Co)

Aerator i/lub natleniacz w jednym. Zastosowany bez tlenu pracuje jako aerator wgłębny pionowy, jednocześnie destratyfikujący wodę do 3m głębokości. Z doprowadzonym tlenem, urządzenie efektywnie miesza go z wodą a ten przez dyfuzję, rozpuszcza się docierając do głębokości 3m. Waga 17kg. Z 20m kablem w komplecie. Do zastosowania również w technologiach oczyszczania ścieków.

Moc silnika (kW): 0,37; 0,75


FORCE 7 (Acqua&Co)

Aerator i/lub natleniacz w jednym. Powoduje wprowadzenie w ruch, destratyfikację, natlenienie i odgazowanie dużych ilości wody (do 200m³/godz. przy strumieniu sięgającym 40m długości). Zakres regulowanej głębokości pracy od 0,5 do 2m, z możliwością zmiany kąta nachylenia silnika do 35°. Może działać w oparciu o powietrze atmosferyczne, lub z doprowadzonym tlenem, przyczyniając się do znacznego przyśpieszenia procesów rozkładu zawiesiny i osadów organicznych, a wyrównując warunki bytowe, umożliwia rybom przebywanie w całej objętości zbiornika. Wyprowadza na powierzchnię rozpuszczone białko i substancje rozkładające się (można je wtedy łatwo usunąć), a do atmosfery dwutlenek węgla i amoniak. W okresie zimy zapobiega zamarzaniu zbiornika a zatem i przyduchom.
Może być (do wyboru) wyposażony w dwa rodzaje śrub napędowych (video). Czarna wtłacza więcej powietrza, żółta porusza większą ilość wody.
Waga 16-20kg. Dostarczany bez kabla.

Moc silnika (kW): 0,37; 075; 1,1


BRIO (Acqua&Co)

Mieszadło wody o bardzo dalekim zasięgu (do 80m długości i 15m szerokości). Z regulowaną głębokością zanurzenia (0,5-2m) i kątem ustawienia silnika (do 35°), stosownie do głębokości zbiornika, miejsca zakotwiczenia mieszadła i ukształtowania dna. Zalecany do stosowania w zbiornikach do 3000m². Wyrównuje temperaturę i rozkład substancji odżywczych oraz poziom tlenu. Przyśpiesza dekompozycję szczątków organicznych. Eliminuje procesy beztlenowego rozkładu i przykry zapach. Występuje w wersji standardowej (1400 obr./min; 0,37 i 0,75 kW), lub jako BRIO FS (2800 obr./min; 0,37; 0,75; 1,1; 1,5 kW).
W okresie zimy zapobiega zamarzaniu zbiornika a zatem i przyduchom.
Waga 16,5-20kg. Dostarczany bez kabla.


BRIO-OX 44 i BRIO-OX 47 (Acqua&Co)

Powierzchniowy, bezpieczny dla ryb aerator śrubowy, który dzięki zmiennemu kątowi nachylenia silnika, działa podobnie do aeratora łopatkowego wyrzucając strumień spienionej wody. Dzięki temu natlenia ją, odgazowuje i wprawia w ruch zaciągając z głębszych warstw. Jest lekki (25kg) i łatwy w użyciu. Występuje w wersji standardowej BRIO-OX 44 (2800 obr./min; 0,75 kW i 1,1 kW ) ze standardowym deflektorem kierunkowym, oraz jako BRIO 47 (2800 obr./min; 1,5 i 2,2 kW; 30kg wagi), dla którego deflektor jest wyposażeniem dodatkowym. Dostarczany z kablem 20m.


LOXY (Linn)

Najnowszej generacji natleniacz o prostej budowie, bardzo efektywnym działaniu i niezawodności. Wyeliminowano zanurzony silnik, pasek napędowy i łożyska na osi. Zaciągana od dołu i wprawiana w ruch wirowy, przez napowietrznie umieszczony silnik, stosunkowo niewielka ilość wody (stąd wyjątkowo wysoka wydajność urządzenia), porywa i miesza się z mikro bąbelkami tlenu wyrzucając z urządzenia przesycony strumień „oddający” tlen w kolumnie wody. Natleniacz Loxy jest praktycznie bezobsługowy, i całkowicie bezpieczny dla ryb.
Wymiary (dł x szer x wys) 114x94x80cm, waga 45kg. Kabel 20m w komplecie.

Moc silnika (kW) 0,37; 0,55


OXY-JET (Linn)

Otwarty system natleniania wody sadowiony bezpośrednio na dnie stawu lub kanału, do zastosowania w sytuacjach gdzie istnieje, co najmniej 60-cio centymetrowa różnica poziomów wody. Idealny do systemów recyrkulacyjnych. Specjalne dysze wprowadzają tlen do komory, gdzie woda podlega długiemu z nim kontaktowi, osiągając wysoki procent natlenienia. Odpowiednia ilość dysz dostosowana jest do przepływu wody. Jeśli wody jest (przejściowo) mniej, część dysz może być zaślepiona. Woda doprowadzana jest do górnej komory urządzenia rurą poprzez tylną ściankę, lub (opcjonalnie) wlewa się swobodnie z góry, a po przejściu w dół przez komorę natleniającą, wypływa otworem dolnym. Ewentualny nadmiar wody dopływającej uchodzi górnym przelewem (zdjęcie). Samo urządzenie nie pobiera prądu. Wymaga tylko różnicy poziomów wody.

Wydajność (przepływ wody [l/s] / max ilość wprowadzonego tlenu [l/m]):
2/1,5; 4/3; 15/10; 30/20; 45/30